Látogatás a Műszaki Egyetemen

verebelylaszlo

Már hagyomány, hogy az évet a névadónkról való megemlékezéssel indítjuk. Tesszük ezt azért, mert Verebély László 1883. augusztus 27-én született.

Idén az iskolai (házi) megemlékezést egy különleges eseménnyel bővítettük ki: iskolánk tanára, a Műegyetem doktorandusza, Barkóczi Gergely vezetésével látogatást tettünk a Műszaki Egyetemen, amelynek névadónk, Verebély László a háború után rektora volt; 1949-től pedig, az újonnan megalapított Villamosmérnöki Kar egyik első tanszékvezetője.

Méltán „fogadott” hát jelképesen ő (1998-ban emelt mellszobra) minket a Villamosmérnöki Kar aulájában, amit szeretettel álltak körül diákjaink. Ezzel is azt bizonyítva: büszkék vagyunk iskolánk névadójára, a magyar tudomány e jeles személyiségére, a kiváló tanárra, a Kossuth-díjas professzorra, a Magyar Tudományos Akadémia tagjára.

A látogatásról a 10. évfolyam diákjai a Mozgóképkultúra és médiaismeret tárgy keretén belül összeállítást is készítenek, amelyet hamarosan itt közzéteszünk.

Szabó Beáta, Veszelovszki Balázs és Barkóczi Gergely
szervezők

20140911_142446[1]