Tanrendi változások az érettségi második hetén

Kedves Szülők, Diákok!

A jövő héten folytatódik a 2017/18-as tanév tavaszi érettségi időszaka, amely hoz némi változást az alsóbb éveseknek is.

Hétfőn, szerdán és csütörtökön 8 órától közép és emelt szintű írásbeli érettségik zajlanak az épületben, így csak különösen indokolt esetben tudnak belépni.

A vizsgázóknak legkésőbb 7:30-ra meg kell érkezniük!

Azoknak az alsóbb éves csoportoknak, amelyeknek kisérettségi vagy egyéb vizsgák zajlanak legkésőbb 8 óráig meg kell érkezniük az épületbe, ahol a földszinti termekben lesz a vizsga és a pihenőterem. Az a diák, az épületet elhagyja, amíg az érettségi vizsga tart, nem jöhet vissza, csak különösen indokolt esetben, vezetői engedéllyel.

A tanítás a fenti napokon 12:30-tól kezdődik, de az iskola épületébe, csak az írásbeli érettségi vizsga befejezése után, leghamarabb 12:15-tól lehet belépni.

Kérjük a fentiek figyelembe vételét!

Daróczi József igh.
2018.05.12

Tanrendi változások az érettségi hetén

Kedves Szülők, Diákok!

A jövő héten megkezdődik a 2017/18-as tanév tavaszi érettségi időszaka, amely hoz némi változást az alsóbb éveseknek is.

Hétfőn, kedden, szerdán és csütörtökön 8 órától közép és emelt szintű írásbeli érettségi zajlanak az épületben, így csak különösen indokolt esetben tudnak belépni.

A vizsgázóknak legkésőbb 7:30-ra meg kell érkezniük! 

Azoknak az alsóbb éves csoportoknak, amelyeknek kisérettségi vagy egyén vizsgák zajlanak legkésőbb 8 óráig meg kell érkezniük az épületbe, ahol a földszinti termekben lesz a vizsga és a pihenőterem. Az a diák, az épületet elhagyja, amíg az érettségi vizsga tart, nem jöhet vissza, csak különösen indokolt esetben, vezetői engedéllyel.

A tanítás a fenti napokon 12:30-tól kezdődik, de az iskola épületébe, csak az írásbeli érettségi vizsga befejezése után, leghamarabb 12:15-tól lehet belépni.

Kérjük a fentiek figyelembe vételét!

Daróczi József igh.
2018.05.04

Felvételi jegyzék 2018.

Tisztelt Szülők és felvételiző Tanulók!

Iskolánk végleges felvételi jegyzéke elérhetővé vált, és az alábbi hivatkozáson keresztül megtekinthetik a felvételi eljárás eredményét.

A tanuló oktatási azonosítójának és születési dátumának megadását követően tájékozódhatnak a felvételi döntésről és elolvashatnak néhány hasznos információt.  A honlapon olvasható adatok tájékoztató jellegűek, a döntésről hivatalos levélben értesítjük Önöket.

Tovább a  felvételi jegyzékhez –>

Igazgatóság

 

Ebéd befizetése május hónapra

Tisztelt Szülők!

A menza befizetése június hónapra (9 nap) az alábbi időpontban lehetséges a Gazdasági Irodában.

  • 2018. május 22-tól 24-ig 7:00-13:00 óráig
  • Pótbefizetés: 2018. május 25-én 7:00-13:00 óráig

Ára: 3.155,- Ft
Kedvezményes: 1.575,- Ft
Lehetőség szerint pontos összeget hozzanak! Köszönjük!

Gazdasági Iroda.

Órarend változás

Új órarend lép érvénybe: Órarend >

XXVIII. Simonyi Károly Elektrotechnikai Verseny

A Pécsett 2018. május 11-12.-én megrendezésre került XXVIII. Simonyi Károly Elektrotechnikai Versenyen a Kárpát-medence 21 legjobb csapata közül iskolánk tanulói 6. helyet szerezték meg. A csapat tagjai: Bolvári Attila, Csernyánszky Krisztián, Hodruszky Gergő és Oláh Gábor 11. E osztályos tanulók.

P5121630 P5121625

 

 

 

 

Gratulálunk!

Barlangtúra

Május 9. Barlangtúra, Mátyáshegyi barlang. Résztvevő kollégák: Fertály Zita, Steyer Zalán, Varga-Körtvélyes Zsuzsanna.

IMG-0200 IMG-0201 IMG-020220180509_170956 20180509_170958(1) 20180509_17095820180509_170904 20180509_170926 20180509_170928

Atlétikai diákolimpia budapesti döntő

Atlétikai diákolimpia budapesti döntőben Somodi Gergő 14. E osztályos tanuló 1. helyezést ért el a gerelyhajítás VI. korcsoportban, ezzel országos döntőbe került.

20180419_142914

 

 

 

 

Gratulálunk!

Szakmai vizsga időpontok

14.Sz osztály + javítóvizsgások (szoftverfejlesztő)

2018.05.28   8:00   gyakorlati

2018.06.04    8.00   szóbeli

14.ESZ1 és 14.ESZ2 osztályok (szoftverfejlesztő)

2018.05.17   10.00     központi írásbeli + gyakorlati A)

2018.05.19    8.00   gyakorlati B) és C)

2018.05.22    8.00    szóbeli

14. E osztály + javítóvizsgások (erősáramú elektrotechnikus)

2018.05.07    8.00     gyakorlat

2018.05.23    10.00   írásbeli

2018.05.28    8.00    szóbeli

11.V osztály  + javítóvizsgások (villanyszerelő)

2018.05.08    8.00     gyakorlat

2018.05.23    10.00   írásbeli

2018.05.29    8.00    szóbeli

14. ET osztály + javítóvizsgások (erősáramú elektrotechnikus esti)

2018.05.09    7.30 és 13.00    gyakorlat

2018.05.23    10.00   írásbeli

2018.05.30    8.00    szóbeli

11.Sz osztály  (számítógép-szerelő)

2018.05.17    8.00     gyakorlat + szóbeli

2018.05.18    8.00   gyakorlat + szóbeli

12.Sz osztály  (számítógép-szerelő)

2018.05.18    8.00   gyakorlat + szóbeli

Elsősegélynyújtó verseny

2018.04.27-én, pénteken rendezte a Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi szervezete az észak-pesti régiós döntőt a XIII. ker-i Németh László Gimnáziumban, ahol iskolánk 5+1 fős csapata az ifjúsági kategóriában (középiskolák) ARANY minősítést és IV. helyezést ért el.

17 csapat nevezett két kategóriában, 2×7 állomáson mérték össze a csapatok a tudásukat (elméleti – gyakorlati – szituációs). Az abszolút győztes – a Kanizsai Dorottya Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola – képviseli a régiót a fővárosi döntőben.

Csapatunk tagjai:
NYILAS Péter 9.R csk.
BARDÓCI Zsófia 9.P
NADON Boglárka 9.P
SZILASI Petra 9.P
KÖTELES Klaudia 10.R
TORMÁSI Attila 10.R

Csapatkísérő, felkészítők:
MAJCHER Anna 10.R kortárs segítő
DRINKA Zsanett 10.R kortárs segítő
ifj.SZABÓ László patronáló tanár

images images2

2018. április 26-án tehetségnap, Fenntarthatósági Témahét

A BMSZC Verebély László Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 2018. április 26-án tehetségnapot szervez a Fenntarthatósági Témahéthez kapcsolódóan.

PROGRAMKÍNÁLATUNK:

Az iskolában szakmai tematikus előadásokat és bemutatókat tekinthetnek meg az érdeklődők 10.15 – 12.30 között.

  • Inverterek (miért van rájuk szükség, mire valók) címmel tartanak előadást a  Wagner Solar Hungária Kft közreműködésével a 10. évfolyamos elektrotechnikus diákjaink (Felkészítő tanár: dr. Magyar László).
  • Végzős elektrotechnikus diákjaink: Farkas Zsolt, Csépányi Arnold, valamint Szentkirály Benjámin (14.E) beszámolót tartanak a szakmai versenyek tartalmáról, azok energiahatékonysági szemléletéről és az iskola versenyeken szerzett tapasztalataikról. (Felkészítő tanár: Malmos Attila).
  • Egyszerű feszültségmérő kialakítása arduinóval, méréshatár bővítés, illetve egyszerű vezérlés érzékelőkkel kerül bemutatásra Arduino eszköz környezetben Czinkota Dávid, Pótári Béla és Pótári Péter (9.E) tanulók előadásában (Felkészítő tanár: Steyer Zalán).
  • Épületvillamossági relék témakörében tart bemutatót a FINDER cég, ezáltal segítve energiatakarékos villamos rendszerének szemléleti formálását villanyszerelő és elektrotechnikus diákjainknál.
  • Korszerű fényforrások életciklusa címmel tart előadást Stverteczky András az Elektro-Coord világítási hulladékkezelő kft. pénzügyi vezetője.
  • Elektrosztatikai kísérleteket mutatnak be 9. évfolyamos elektrotechnikus tanulóink: Bányik Erik, Kocsis Gergely és Walter Botond (9.E). (felkészítő tanár: Malmos Attila).
  • Genius Logicus Európai Uniós logikai verseny (felkészítő tanár: Bodó Beatrix, magyarországi koordinátor).
  • Természettudományos tehetségműhelyünk környezettudatos kiselőadásokkal mutatja be a fenntartható fejlődés ember-természet kölcsönhatásának kérdéseit: Szágos Dávid 12.A – Globális környezeti problémák, Drinka Zsanett 10.R – Vízszennyezés, Fekete Krisztina 11.R – Hulladékválság. (Felkészítő tanáruk: Szakolczai Ildikó).
  • A biodiverzitás megőrzése érdekében hangsúlyt fektetünk a természetvédelem feladatainak megismerésére. A namíbiai oroszlánokról készült dokumentumfilm megtekintése után Gulyás József operatőrrel beszélgethetünk.
  • Iskolánk tornász csapata tart bemutatót szintén az egészségtudatos életszemlélet szellemiségében (Felkészítő tanáruk: Póser Antal).
  • A Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületének tagjai a teljes rendezvény alatt információs pultot működtetnek a védőoltások fontosságáról.

Külső helyszínekre szervezünk látogatásokat: az Elektrotechnikai Múzeumba, a Magyar Öntödei Múzeumba és az Újpesti Erőműbe.

Ha felkeltettük az érdeklődését, akkor szeretettel várjuk a Budapest XIII. kerület Üteg utca 15. szám alatt. A regisztrációkat fogadja: Szakolczai Ildikó a szakolczaii@verebelyszki.hu címen, április 25-ig.

zoldlogo