Tag Archives: Verseny

Verebély-nap 2017.

Kedves Diákok!

2017. június 13-án a hagyományosan megrendezésre kerülő Verebély-napon veszünk részt, amely remek lehetőséget kínál az osztályok közötti versengésre.

A nap során 10 állomáson mutathatjátok meg kreativitásotokat, ügyességeteket, állomásonként kb. 15 perces feladatok végrehajtásával. A Verebély-nap feladatai összesen az indulástól számítva 2-3 órát vesz igénybe.

Az alábbi táblázatban olvasható, hogy melyik osztály mikor indul az első állomásról, ami a gyülekező hely.
Kérjük az osztályokat, hogy a megadott időpontban legyenek az 1-es villamos Kacsóh Pongrác úti megállójában.

Osztály Osztályfőnök Indulás
9.A Csákfalvi Andrea 8:00
9.B Faludi Anita 8:15
9.E Széllné Király Mária 8:30
9.R Barkóczi Balázs 8:45
9.G dr. Magyar László 9:00
9.Sz Veres Ildikó 9:15
9.V Pálfi Antal 9:30
10.A Staber Hedvig 9:45
10.B Szakolczai Ildikó 10:00
10.E Tagyi Gábor 10:15
11.A Besenyei Magdolna 10:30
11.B Juhász Zoltán 10:45

Az állomásokon felügyelő tanárokat kérjük, hogy 7:45-kor legyenek szintén az 1-es villamos Kacsóh Pongrác úti megállójában:

Szabó László(v)
Rózsás Adrienn
Varga Levente
Horváth Annamária
Gárdos Katalin
Magyar Veronika
Kelecsényi Tamás
Horváth Attila
Zákány Irma
Bodó Beatrix

Kellemes időtöltést kívánnak a Szervezők!

Diákra Hangolva

Koncsek Alexandra 9.A osztályos tanuló elődöntős nevezésének produkciója

Budapesti Diákolimpia

A fiú torna Budapesti Diákolimpián “A”csapatunk az 1. helyen, “B” csapatunk a 4. helyen végzett. A döntőt idén iskolánkban rendezték.

Eredmények egyéniben:
1. hely Szita Norbert 14.E
3. hely Heier Roland 11.A
6. hely Somodi Gergő 12.E
7. hely Mazug Martin 10.R
8. hely Vigyázó Csongor 11.B
11. hely Balázs Marcell 11.A
13. hely Varga Richard 12.B
17. hely Cserni Martin 9.R
18. hely Farkas Zsolt 12.E

Gratulálunk versenyzőinknek, további sok sikert az országos elődöntőben.

DSC_0052 DSC_0062 (1) DSC_0336

DSC_0033 (1)

Torna eredmények

2016. 04. 10. Budapesti Torna Diákolimpia Döntő

Csapatunk a 7. helyen végzett!
Csapattagok:
Balázs Marcell 10. A
Heier Roland 10. A
Somodi Gergő 11. E
Szita Norbert 12. E
Varga Richárd 11. B
Vigyázó Csongor 10. B

Egyéniben Szita Norbert 12. E a 3. helyet szerezte meg.

 

2015. december 12-én került megrendezésre a Budapesti Torna Diákolimpia Döntő.

Csapatunk az I. helyen végzet, így az országos elődöntőbe került.
Csapattagok:
Balázs Marcell 10. A
Heier Roland 10. A
Somodi Gergő 11. E
Szita Norbert 12. E
Varga Richárd 11. B
Vigyázó Csongor 11. B

Egyéniben Szita Norbert I. helyezett és Heier Roland az V. helyezett lett.

Kísérő: Póser Antal

2016-03-05_Szita_egyeni 2016-03-05_tornacsapat

VIA 2015 versenyfelhívás

via

A 2015/16. tanévben is meghirdetjük hagyományos VIA elnevezésű informatikai versenyünket, melyre sok szeretettel várjuk az általános iskolás tanulók jelentkezését.

A versenyben több fordulóban bizonyíthatjátok tehetségeteket, szorgalmas és precíz munkával szép eredményeket érhettek el. Első körben egy előzetes feladat megoldásával jelentkezhettek a megmérettetésre, és ha elég ügyesen hajtjátok végre a kiírt feladatot, akkor behívunk a második fordulóra.

A versenykiírás és az előzetes feladatok letöltése.

Sok sikert a szerepléshez!

Informatikai munkaközösség

Pályaválasztási fesztivál + pályázat

A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum és a Magyar Elektrotechnikai Egyesület megszervezi az első „Mi a pálya?” műszaki pályaválasztó fesztivált, melynek elsődleges célja, hogy élmény alapú elven felszínre hozza a pályaválasztás előtt álló gyerekekben lévő érdeklődést a műszaki pálya iránt.

A részletes  programot itt olvashatja!

A programhoz kapcsolódik egy kreatív pályázat video szerkesztőknek! Beküldési határideje október 9.
Olvasd el a pályázati kiírást!

 

Szakmai kirándulás

2014. november 28-án iskolánk 9.A osztályos tanulói (Szágos Dávid, Sári István Benedek, Tóth László) és felkészítő tanáruk (Besenyei Magdolna), az Infósok Viadala verseny országos döntőjén vett részt Sopronban, amelyet a Nyugat-magyarországi Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar Informatikai és Gazdasági Intézet szervezett meg. Ennek részét képezte egy egész napos szakmai jutalom-kirándulás, a döntő 12 legjobb csapata számára, amelyre 2015. április 16-án került sor.

Rövid beszámolójuk:

ARANY az Országos Diákolimpián

Szita Norbert - országos diákolimpiai tornászbajnok

A bajnok

A 8. helyezett tornászcsapat

A csapat

Fiúcsapatunk a mai napon (2015.03.22) a budapesti Nemzeti Tornacsarnokban szép eredményt ért el a Torna Diákolimpia országos döntőjében, hiszen Szita Norbert, 11.E osztályos tanulónk magabiztos versenyzéssel aranyérmes lett 0,175 pontot ráverve már a második helyezettre is. A csapatversenyben nagy küzdelemben a 8. helyet szereztük meg.

A csapat tagjai: Balázs Marcell 10.B, Heier Roland 9.A, Somodi Gergő 10.E, Szita Norbert 11.E, Varga Richárd 10.B, Vigyázó Csongor 9.B és Póser Antal felkészítő tanár.

GRATULÁLUNK!

Nagy Vagy!

DSC_0268

Idén első ízben vehettek részt középiskolások a TV2-n sugárzott “Nagy Vagy!” vetélkedőn, így iskolánk lelkes csapata a szurkolókkal együtt egy izgalmas, eseményekben gazdag napot tölthett Győrben február 21-én.

A versenyt az új nemzetközi minősítésű győri uszodában, az Aqua Sportcentrumban, illetve az Audi-arénában rendezték meg, melyek méltó helyszínéül szolgáltak a versengésnek. 2017-ben egyébként e helyszíneken rendezik meg az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált is.

A közeljövő sportversenyei

Iskoláink tanulói az alábbi versenyeken vesznek részt az elkövetkező hetekben:

Kézilabda budapesti döntő 2014. 01. 20. kedd, 27. kedd, 02. 05. csütörtök, 10. kedd, 20. péntek, 26. csütörtök,
Bojtor József 10. V, Farkas Zsolt 10. E, Gombár Erik 10. E, Kikilaji Dániel 10. V, Németh Tamás 11. E, Erdős Márk 10. E, Somodi Gergő 10. E, Urbán Szabó Márk 12. D, Schwanner Bálint 11. E, Szép András 11. E, Krieg Tamás 12. D, Horváth János 11. E, Pánya Tamás 11. B, Kovács Tamás 11. E

Sakk kerületi döntő (csapat) 2014. 01. 28 szerda
Balassa Krisztián 9. E, Beke Ádám 10. B, Busai Csaba 12. A, Csipkés Sándor 12. A, Fejős Gábor 10. B, Geszler Csaba 9. E, Grósz Ádám 10. B, Nádudvari Márk 10. B, Zsálek Norbert 12. A