Tag Archives: Büszkeségeink

Labdarúgás

focicsapat

Iskolánk labdarúgó csapata 2016. március 23.-án részt vett a Petőfi laktanya III. KatonaSuli Focibajnokságán.
A fiúk jó játékkal a III.helyezen végeztek. Gratulálunk!

A csapat tagjai voltak:
Herceg Zsolt
Suacsák János Szabolcs
Marozsán Ákos
Bánsági Kristóf
Fejős Gábor Norbert
Kámán Krisztián
Németh Zoltán

Versenyeredmény – Informatika

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny  – 2016. március 2.

Hajdu Gábor bejutott az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny Szoftverfejlesztő kategóriájában a 3. fordulóba, a döntőbe!
Itt már csak az ország 6 legjobb diákja fog megmérkőzni.
A döntő április 18-20 között lesz, ahol egy 8 órás feladat mellett szakdolgozat védés vár rá.
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!

Neumann János programozói verseny – 2016. március 5.

Rebe Róbert 10.A, és Horváth Norbert 10.B osztályos tanulóink vettek részt a megmérettetésen, ahol Norbert első helyezést, Róbert pedig harmadik helyezést  ért el!
Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Torna eredmények

2016. 04. 10. Budapesti Torna Diákolimpia Döntő

Csapatunk a 7. helyen végzett!
Csapattagok:
Balázs Marcell 10. A
Heier Roland 10. A
Somodi Gergő 11. E
Szita Norbert 12. E
Varga Richárd 11. B
Vigyázó Csongor 10. B

Egyéniben Szita Norbert 12. E a 3. helyet szerezte meg.

 

2015. december 12-én került megrendezésre a Budapesti Torna Diákolimpia Döntő.

Csapatunk az I. helyen végzet, így az országos elődöntőbe került.
Csapattagok:
Balázs Marcell 10. A
Heier Roland 10. A
Somodi Gergő 11. E
Szita Norbert 12. E
Varga Richárd 11. B
Vigyázó Csongor 11. B

Egyéniben Szita Norbert I. helyezett és Heier Roland az V. helyezett lett.

Kísérő: Póser Antal

2016-03-05_Szita_egyeni 2016-03-05_tornacsapat

Ballagás 2015

ballagas03

Elrepült ballagó diákjaink  utolsó tanéve is, szeptemberben még nem hitték, hogy nyakukon az érettségi vagy a szakmai vizsga, de most már nincs idő a napokat számolni.

A hagyományoknak megfelelően ballagási ünnepségünkön búcsúztattuk a végzősöket április 30-án, ahol szimbolikusan elköszöntek az iskola épületétől, tanáraiktól és diáktáraiktól.
Ünnepségünkön köszönthettük Verebély Andrásnét, iskolánk alapítványának alapító tagját, dr. Paál Péter alezredes urat, a XIII. kerület rendőrkapitányát, Németh Mónika alezredes asszonyt, bűnmegelőzési főelőadót, Nezdei Csaba belügyminisztériumi koordinátort, a rendvédelmi fakultáció kapcsolattartóját, valamint volt kollégákat, szülőket, családtagokat.

Hagyomány iskolánban, hogy ezen jeles napon kitüntetjük az arra leginkább méltónak talált végzős diákot és egy tanárt, aki az elmúlt években sokat tett az iskoláért munkájával, hozzáállásával.

Szakmai kirándulás

2014. november 28-án iskolánk 9.A osztályos tanulói (Szágos Dávid, Sári István Benedek, Tóth László) és felkészítő tanáruk (Besenyei Magdolna), az Infósok Viadala verseny országos döntőjén vett részt Sopronban, amelyet a Nyugat-magyarországi Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar Informatikai és Gazdasági Intézet szervezett meg. Ennek részét képezte egy egész napos szakmai jutalom-kirándulás, a döntő 12 legjobb csapata számára, amelyre 2015. április 16-án került sor.

Rövid beszámolójuk:

ARANY az Országos Diákolimpián

Szita Norbert - országos diákolimpiai tornászbajnok

A bajnok

A 8. helyezett tornászcsapat

A csapat

Fiúcsapatunk a mai napon (2015.03.22) a budapesti Nemzeti Tornacsarnokban szép eredményt ért el a Torna Diákolimpia országos döntőjében, hiszen Szita Norbert, 11.E osztályos tanulónk magabiztos versenyzéssel aranyérmes lett 0,175 pontot ráverve már a második helyezettre is. A csapatversenyben nagy küzdelemben a 8. helyet szereztük meg.

A csapat tagjai: Balázs Marcell 10.B, Heier Roland 9.A, Somodi Gergő 10.E, Szita Norbert 11.E, Varga Richárd 10.B, Vigyázó Csongor 9.B és Póser Antal felkészítő tanár.

GRATULÁLUNK!

Kinizsi Közelharc Kupa

Idén már harmadik alkalommal rendezték meg a Kinizsi Közelharc Kupát Szentendrén, az MH Altiszti Akadémián február 26-án, csütörtökön. Iskolánk is részt vett a rendezvényen és szép sikereket értünk el:

Diák kategória:
2. Holló Dániel
3. Balázs Marcell
4. Varga Richárd

Felnőtt kategória 69kg.:
4. Kedves Levente
5. Koós Dániel

kinizsikupa2015

Gratulálunk a résztvevőknek és felkészítő tanáruknak!

Az eseményről bővebben a honvedelem.hu oldalon olvashatnak!

Nagy Vagy!

DSC_0268

Idén első ízben vehettek részt középiskolások a TV2-n sugárzott “Nagy Vagy!” vetélkedőn, így iskolánk lelkes csapata a szurkolókkal együtt egy izgalmas, eseményekben gazdag napot tölthett Győrben február 21-én.

A versenyt az új nemzetközi minősítésű győri uszodában, az Aqua Sportcentrumban, illetve az Audi-arénában rendezték meg, melyek méltó helyszínéül szolgáltak a versengésnek. 2017-ben egyébként e helyszíneken rendezik meg az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált is.

Siker az Éhező Gyermekekért Alapítvány pályázatán

ehezo

Iskolánk egy csapata is csatlakozott az Éhező Gyermekekért Alapítvány rövidfilm-felhívásához. A 10.B osztály tanulói egy öt perces rövidfilmet készítettek, mellyel a második helyezettként az “Aranykeksz-díjat” érdemelték ki és könyvjutalomban részesültek. A díjátadó után  a résztvevők meglátogathatták az ATV stúdióját.

Felkészítő tanáruk, Veszelovszki Balázs pedig a Pedagógusok Szakszervezetének különdíját kapta.

Országos Bolyai Matematika Csapatverseny

bolyaimatek2

A ‘budapesti szakközépiskolák’ kategóriában 4. helyezett lett iskolánk csapata, melynek tagjai:

Bodó Bence Zalán (10.A – matematika tanára: Bodó Beatrix Anikó)
Korcsmáros Dániel Zoltán (10.A – matematika tanára: Rónási Katalin)
Rutkovszki Eszter (10.B – matematika tanára: Zákány Irma)
Varga Krisztina Ágnes (10.B – matematika tanára: Zákány Irma)

A versenyre felkészítő tanáruk Bodó Beatrix Anikó volt.

Gratulálunk a sikeres szerepléshez!

bolyaimatek1A csapat a díjátadó ünnepségen